Kurumsal

Sivas FM Radyo İstasyonu

TARİHÇE
05 Kasım 1992 Yılında yayın lisansını almış, 08 Kasım 1992 yılında ilk yayınını dinleyicisi ile buluşturmuştur. Türkiye'nin ilk özel radyo kanallarıdan birisidir. Sivas FM, karasal yayında 88.20 MHz FM bandından yayın yapmaktadır. Internet üzerinden http://sivasfm.com.tr adresinden anlık yayın yapmaktadır.

Sivas FM her türlü müzik tarzına yer vermketedir. 24 Saatlik yayın planında; Türkü (THM), Sanat müziği (TSM), Arabesk müzik ve Pop müzik gibi herkesin dinlediği, müziğin her rengine yer vermektedir.

Sivas FM, Sivas merkez ve merkeze yakın çevre köy & ilçelere karasal yayın yapmaktadır. Ayrıca internet üzerinden; bilgisayar, tablet ve akıllı cihazlar ile dünyanın her yerinde kesintisiz 64kbps/sn kalitesiyle yayın sunmaktadır.

ALTYAPI
BEHRINGER XENYX2442FX ve YAMAHA MG166CX aktarmalı çift yayın mikseri, 4 bilgisayar destekli stüdyo (Dj kabini & Konuk alanı ayrı),  3 Shure dinamik, 2 geniş diyaframlı kondenser mikrofon, aynı anda 3 telefon konferans bağlantı sistemi, ONAIR R.D.S., ONAIR 300KW verici, PHONIC PCR 2213 ses düzenleyici bulunmaktadır. DJ programı özel kodlanmış akıllı radyo otomasyon programı (Yayın ve aynı anda internet yayını, yayın ses kayıt depolama, otomatik hata giderme, otomatik başlama, yayındaki şarkıyı otomatik/elle puanlama,akıllı playlist ve 24 saatlik yayın (xml, txt formatinda) export sistemi, kapak fotoğrafı, sarkı değerleri bilgi bandı vs.), 4 farklı ses güçlendirici ve düzenleyici yazılım ünitesi kullanılmaktadır.

Sivas FM: MESAM, MSG, MÜYOBİR, MÜYAP, RATEM üyesidir.